PRZEWODNIK PO OKOLICY KŁYZÓWKI

Posted by Paulina Haska

Tym mini przewodnikiem, chcę Państwu przedstawić kilka atrakcji, które na pewno umilą kilka dni pobytu w Barszczówce. Atrakcje podzielimy na dwie kategorie:

  • darmowe, koszt wstępu zależy od Ciebie, przy wejściu jest puszka, do której można wrzucić datki
  • płatne , ceny zapewne mogą ulec zmianie, termin tworzenia przewodnika to lipiec 2022

Dodam, że ulotki większości atrakcji można znaleźć w recepcji Barszczówki. Podane odległości są bezpośrednio z bazy noclegowej, a czas jest bez pośpiechu w zwiedzaniu w naszym przypadku z dziećmi (5,7 lat)

DROHICZYN

Darmowe: 

 

  1. Góra Zamkowa, punkt widokowy - 6km, 9min, parking tuż pod górą wraz z miejscami dla niepełnosprawnych. Po drodze na szczyt można znaleźć sowiecki schron bojowy. Na górę prowadzą schody. Na szczycie są ławeczki, lornetka i krzyż oraz najważniejsze - piękny widok na rzekę Bug. Czas: 20 min.

2. Rejsy katamaranem po Bugu, zaraz obok góry zamkowej, rejs co 30 min z przerwą od 13-14. Jednorazowo płynie 11 osób. Idąc od góry zamkowej po drodze ścieżki edukacyjne dla dzieci oraz ławeczki.
Czas: 25min

3. Drewniana wieża widokowa 7km, 9min kierować się na przeprawę promową. Drewniana wieża widokowa z lornetką u szczytu. Pod sama wieżą jest parking.
Czas: 10 min

4. Przeprawa promowa przez Bug tuż obok wieży widokowej. Opłata za auto 10zł, a osobę powyżej 6 lat 2 zł

5. Muzeum diecezjalne - 5,5km, 7 min ul.Józefa Ignacego Kraszewskiego 4, parking na przeciw muzeum, obok urzędu miasta. Tuż obok warto odwiedzić cudny Kościół pod wyzwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.
Czas: 30min (szybkim, dziecięcym tempem )

6. Nadbużański Ośrodek Promocji produktu lokalnego Zagubek, 5,5km, 7min, ul. Targowa 1. Spory parking tuż przy głównym wejściu. Tu znajdziemy kilka rzeczy:
- sklep z lokalnymi produktami
- tuż za budynkiem rewelacyjna ścieżka edukacyjna
- Pokój Zagadek, fajna zabawa, czas na rozwiązanie zagadki króla - do godziny. Przed przyjściem umówić termin pod numerem tel. 788-229-262. Wejście jest całkowicie bezpłatne, a sam escape room bardzo dopracowany.
- w poniedziałki od 5.30 - 12.00 na parkingu odbywa się Miejskie targowisko.

7. Nadburzańskie Muzeum Kajakarstwa 5,5km, 6min, ul.Józefa Ignacego Kraszewskiego 24
Duża wystawa kajaków i akcesoriów. W muzeum można: spróbować swoich sił w grze pływając kajakiem, zobaczyć na makiecie spływ kajakiem, obejrzec mini seans w kinie. Raz na jakiś czas można spróbować własnych sił w ogromnym basenie w kajaku jednoosobowym (szczegóły co do daty najlepiej sprawdzać na ich fb). Są pamiątki.
Czas: 30min

8.Puszczyk (ośrodek edukacji ekologicznej obok wystawy starych motocykli pkt.9). 5km, 6 min. Bardzo interaktywne miejsce, ze ścieżką edukacyjną przed wejściem. W puszczyku można być rybakiem, rowerzysta, grzybiarzem, tropicielem i wieloma innymi osobami. Na prawdę warto wstąpić bez znaczenia w jakim się jest wieku.
Czas: u nas to 1,5h